Dünya'nın Terazisi Şaşmış!
Mehmet Altın

Mehmet Altın

Dünya'nın Terazisi Şaşmış!

30 Mayıs 2017 - 20:33

 

Gece saat 04:43. Bir taraftan bastıran uyku, bir taraftan kafa bir milyon. Ne uykuya verebiliyor insan kendini, nede kafada dönüp dolaşan deli sorulara cevap bulabiliyor. O kadar çok doluki beyin. Neyi nereye koyacağını bilemiyor. Tamda tamam ya ne kadar düşünsende boş herşey olacağına varıyor dediğin ve uyumaya karar verdiğin anda yine bir konu takılıyor kafana ve yatakta dönmeler, yorganla kavgalar başlıyor yeniden.

Aslında sorular hep aynı! Ödenemeyen kredi kartları, yaklaşan faturalar, öbür ayı nasıl çıkarırım kaygıları. Ha birde eğer gerçektende bu kadar sıkıntının arasında sevebilenler varsa ve sevgilisinden ayrılanların acaba neden niyeleri.

Çok kolay gibi görünen ve aslında gerçektende kolay olan hayatı zora sokmalarımız değilmi bizi bu kadar düşünceye iten ve Ajda Pekkanın bilmem kaç defa gerdirdiği yüzü misali gerilmelerimiz!

Kimimiz asgari ücretle evi nasıl geçindiririz derdindeyken. Kimimiz elindeki cep telefonunun yeni modelini almak için ay başını bekliyor. Kimimiz pahalı markaların çakmalarıyla çocuğunun istekleriyle başetmeye çalışırken. Kimimiz hoyratça anadan babadan kalma yada garibanın sırtından kene misali elde ettiği paralarla gününü gün etme peşinde.

Yani anlayacağınız: Terazisi şaşmış bir dünya.Geçenlerde televizyonda gördüm. Adamın biri o kadar zenginmişki kullandığı tuvalet kağıdı dahi paraymış. Yine aynı haberde Afrika’da açlıktan ölen insanları, Suriye’de üzerlerine bomba yağan çocukları seyrettim. Sonra kendi kendime dedimki? Aman Mehmet sakın derdim var deme. Çünki insanların o kadar çok tasalanacağı endişe edeceği dertleri varki benimki yada sizinki gerçektende dert değil.

Dedim ya değerli dostlar dünyanın terazisi şaşmış. Görünen oki bu terazi kolay kolay dengeyi bulacağada benzemiyor. Hani derler ya herkes kendi evinin önünü temizlese dünyada her yer tertemiz olur diye. Biz yinede bu söze kulak verip umudumuzu kesmeden kendi terazimizi düzgün tartmaya çalışalım. Dünyadaki bütün kötülere ve kötülüklere rağmen… Kalın sağlıcakla….

Mehmet Altın

Bu yazı 967 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar